o nas

    „Szukamy w otaczającym nas świecie takich wycinków rzeczywistości, które, dzięki swemu skoncentrowaniu i plastycznemu oświetleniu, byłyby wyraziste i stanowiłyby nie tylko rzecz samą, lecz symboliczne jej pojęcie.”

                                                                                                                                                                                    Jan Bułhak

        Format to grupa ludzi, dla których fotografia jest pasją. Format to zespół, który na świat stara się patrzeć przez pryzmat miejsca, światła i czasu. Format to ludzie, dla których zdjęcie jest pewnym symbolem, namacalnym dowodem wrażliwości człowieka, odpowiedzią na zapotrzebowanie piękna.

        Jesteśmy grupą fascynatów fotografii z Rybnika i okolic. Poza wspólnym zainteresowaniem, każdy z nas ma odmienne spojrzenie na świat, co przynosi wiele korzyści. Wzajemnie się wspieramy i wymieniamy doświadczenia. Staramy się brać aktywny udział w życiu kulturalnym miasta. Organizujemy wiele wystaw i prezentacji fotograficznych, Od 2004 roku Międzynarodowy Festiwal Fotografii oraz konkurs fotograficzny „Rybnik – mój dom, moja ulica, moje miasto” .

        Jesteśmy grupą otwartą, Jeśli czujesz tak jak my, że fotografia jest sztuką i myślisz o niej, jak o sposobie wyrażania własnych emocji, jeśli chcesz lepiej rozumieć warsztat fotografii i umiejętnie dobierać metody do pokazania otaczającego nas świata, dołącz do nas. Działamy przy Fundacji Elektrowni Rybnik.